Liderii arădeni ai USL sunt convinşi că vor câştiga alegerile, atât la nivel naţional cât şi la nivel local
05.02.11 de O.T.
Preşedinţii PSD şi PNL, Victor Ponta şi Crin Antonescu, au semnat sâmbătă, la Palatul Parlamentului, protocolul prin care ACD şi PSD formează Uniunea Social-Liberală (USL). Înainte de aceasta, Antonescu şi Daniel Constantin (PC), ca lideri ai ACD (PNL-PC) au semnat, la rândul lor, documentul care statuează alianţa dintre ACD şi PSD.
Prezent la evenimentele de la Bucureşti, preşedintele Organizaţiei Judeţene PSD Arad, Dorel Căprar, a declarat pentru NEWS-AR: „Sperăm ca protocolul semnat astăzi să fie de bun augur şi suntem convinşi că o să câştigăm alegerile, atât la nivel naţional cât şi la nivel local”. Şi preşedintele PNL Arad, Ioan Cristina, a luat parte la naşterea USL, alături de deputatul Mihai Calimente. „Eu cred că Uniunea Social-Liberală e construită pe principii sănătoase şi putem spune că, pentru prima dată după 1990, se ştie deja cine va câştiga alegerile. La Arad ne înţelegem foarte bine cu partenerii noştri, încă de dinaintea formării uniunii”, a declarat la rândul său, pentru NEWS-AR, Ioan Cristina.
Uniunea Social-Liberală îşi asumă 10 priorităţi pentru reforma instituţională a României şi 10 privind reforma economică, socială, politică şi administrativă. Uniunea va fi condusă de doi co-preşedinţi, Victor Ponta şi Crin Antonescu.
http://www.cautsex.com - Vrei sa faci sex!? Cautsex.com portal adult doar pentru sex.Gasete perechea potrivita pentru sex.
Inscriere gratuita, vizualizare membrii gratuit - toate optiunile sunt gratuite!
La multi ani!
Cristinaaaaa - la 06 02 2011 ora 17:36
fabulezi baiete!!! poate tu te intelegi cu cei de la PSD ca noi aia multi care votam cu PNL NU! NU NU NU!!!
bic - la 06 02 2011 ora 13:27
Sa vedem ... PDL-istii s-au imbogatit.Astia oare ce vor face?
Dorin - la 06 02 2011 ora 13:12
cu cine sa castigati ma Dorele? cu craciun, Halmagean si Melinte? Cu Crisan, cu Braica? mai bine uita/te in jur si dupa aia fa declaratii pe la ziare
adi - la 06 02 2011 ora 13:06
ma pis pe toti pedelistii din arad si din romania, niiste frustrati, ati pelit-o dupa ce picati de la putere, va rup oasele aia din opozitie
@shagy - la 06 02 2011 ora 12:18
si care sunt capabilii astia de la PD mai saghy? Aaaaaaaa, aia care s-au imbogatit in patru ani cat altii intr-o viata? multumesc dar n-am nevoie de asemenea capabili!
Shagy - la 06 02 2011 ora 12:11
o sa castigati in Arad atunci cand veti avea omanei capabili si profesionisti...asa ca puneti osul si " antrenati-va" oameni pentru a castiga.
Aratim - la 06 02 2011 ora 12:04
Aradenii nu pot fi pacaliti de struto-camila de la nivel national si de capra-strut la nivel local se poate vedea cit s-a facut la Arad de cind e PDL la conducere s-a fecut cit in toate celelalte guvernari la un loc
... - la 06 02 2011 ora 10:55
daca n-ar fi uitarea oamenii ar nebuni cu totii,totusi ar fi bine sa vedeti salariile din timpul lui Adrian Nastase, chiar Taricianu. De ce oare la Arad PSD este inexistent?
Pentru ca aradenii sunt inteligenti si nu au nevoie de hoti,poate si-n PDL sunt hoti(sigur sunt), dar parca nu asa multi, sper ca si PDL se va curati de derbedei.
Conform Clubului Român de Presă, se pot prelua texte din conţinutul articolelor în scop de informare sau pentru revista presei, în limita a 500 de caractere. În acest caz, OBLIGATORIU se va menţiona sursa www.newsar.ro sau NEWS-AR. Reproducerea neautorizată a textelor sau imaginilor de pe acest site cu încălcarea acestor norme este interzisă fără a avea un acord scris din partea REDACŢIEI şi se va soluţiona în instantele de judecată.
REDACTIA: Editorialişti/comentatori: Horia Medeleanu, Ovidiu Balint, Eva Iova, Romulus Dubăț, Dani Rockhoff, Teofil Grădinaru, Gelu Boci, Adela Cristea, Orlando Toader, Adi Dumitru, Călin Ghinaciu, Cristian Sîrb, Basil MureÅŸan, Cristian Videscu, Florin Covalciuc * Redactori şefi: Diana Rotar, Orlando Toader * Redactori/corespondenți: Alexandra Nădăban, Pavel Sinka, Georgiana Țentea, Cristian Moț, Ioan Alexandru Ardelean * Reporteri speciali: Felicia R. Gheorghe, Lucian Valeriu. * DTP: Diana Borod, Sorin Szabo
Responsabilitatea juridică pentru conținutul articolelor aparține autorilor. De asemenea, în cazul informațiilor
preluate din alte mijloce de informare în masă sau în cazul unor personalități citate, responsabilitatea juridică le
aparține acestora.
cautsex com - la 06 02 2011 ora 17:46
http://www.cautsex.com - Vrei sa faci sex!? Cautsex.com portal adult doar pentru sex.Gasete perechea potrivita pentru sex.
Inscriere gratuita, vizualizare membrii gratuit - toate optiunile sunt gratuite!
La multi ani!